Autóbérlés fiatal sofőrrel

Ki számít „fiatal sofőrnek”?

Az autókölcsönzők a „fiatal sofőr” kifejezést az autósok azon kategóriájára használják, akikre náluk különleges feltételek vonatkoznak. Általánosságban fiatal sofőrnek tekintik azokat a sofőröket, akik kevesebb mint 3 éve rendelkeznek jogosítvánnyal, illetve a 25 év alattiak.

Hány éves kortól lehet autót bérelni?

Az autókölcsönzésnél megadott életkor a kölcsönzőtől és a választott autó kategóriájától függ. Általában 21 év az előírt alsó korhatár, de egyes ügynökségek már 18 éves kortól lehetővé teszik a bérlést. Egyes ügynökségeknél a csúcskategóriás autók csak 25 éves kortól bérelhetők. Az alsó korhatár országonként is változhat.

Hány éve kell jogosítvánnyal rendelkezni az autóbérléshez?

A „gazdaságos” vagy „közepes” kategóriába tartozó autó bérléséhez általában elég az 1-2 éve meglévő jogosítvány. A magasabb kategóriájú vagy luxus (prestige) autók esetén kérhetnek akár 3-10 éve megszerzett érvényes jogosítványt is. Ezek a kritériumok az ügynökségtől és a bérbeadó országától függően változnak.

Mit jelentenek a „fiatal sofőr díjak”?

Az autókölcsönző ügynökségek statisztikailag magasabb baleseti kockázatot látnak a fiatal vezetők esetében. Eme kockázat fedezésére „fiatal sofőr” díjat szabnak ki, amit a bérleti díjon felül számítanak fel a 26 év alatti vezetők esetén.

Hogyan találhatok olcsó bérleti díjat fiatal sodőrként?

Az autókölcsönzés területén is profitálhatunk a fapados trendből: az online kínált árak általában olcsóbbak, mint az ügynökségeké. Keress olcsó autókölcsönzőt a Liligo összehasonlításával.

1

Foglalj előre

Egy jó tanács: ne mindig az utolsó pillanatban foglalj! Azt javasoljuk, hogy foglalj 1 hónappal, vagy akár 2-3 hónappal előre, ha az iskolai szünetben szeretnél járművet bérelni. Nagy kereslet idején az árak körülbelül 15-20%-kal emelkedhetnek.

2

Árak összehasonlítása a fiatal vezető díjaival együtt

Nincs meglepetés a bérlés kifizetésekor: mielőtt a Liligon keresnél, add meg életkorodat, hogy összehasonlíthasd az ajánlatok teljes árát, beleértve a fiatal vezető díjat és az egyéb költségeket is. Az eredményeket a „Fiatal vezetői felárral együtt” kiválasztásával is szűrheted.

3

Gazdaságos autó kiválasztása

Ha pénzt szeretnél megtakarítani, economy kategóriájú autó választásával a legalacsonyabb árat fizetheted, plusz a bérelt autó kevés üzemanyagot is fogyaszt. A belépő szintű autóknál a baleset esetén fizetendő önrész általában alacsonyabb, ezért a pénztárcádra nézve kevésbé kockázatos!

Milyen okmányok szükségesek, ha fiatal sofőr bérli az autót?

Ahhoz, hogy zökkenőemntesen vehesd át a járművet, készítsd elő a következő dokumentumokat:

Saját személyi igazolvány vagy útlevél

Saját vezetői engedély

Saját névre szóló hitelkártya

Lakcímigazolás, akár jövedelemigazolás (az ügynökségtől függően)

A kölcsönzők általában Mastercard, Visa vagy American Express hitelkártyákat fogadnak el. Ha más típusú kártyával rendelkezel, javasoljuk, vedd fel a kapcsolatot a kölcsönzővel, hogy visszaigazolják, milyen fizetési módokat fogadnak el.

Tippek a bérlés zökkenőmentes lebonyolításához

  • Tekintsd át a biztosítási feltételeket, beleértve az önrész összegét is (a káresemény esetén a biztosítottra háruló költség). Egyes kölcsönzőtársaságoknál az önrész megduplázódik 25 év alattiak esetén, az önrész részleges kiásárlása esetén is.
  • Ha az utazás során más is vezetne, lehetőség van egy vagy több további sofőr felvételére. Ezt az opciót a bérlés időtartamától függően számítják fel, és az összeg a kölcsönzőtől függően változhat (Magyarországon körülbelül 2 és 4 ezer Ft közötti összegre számíthatsz naponta).
  • Ne kockáztass! Sose hagyd, hogy olyasvalaki vezesse a járművet, aki nincs feltüntetve a szerződésben további sofőrként. Ilyenkor baleset esetén nem nyújt fedezet a biztosítás, és minden költséget neked kell állnod.
  • Figyelj oda a jármű átvételekor, és a leltár készítésénél minden rendellenességet rögzíts a bérlési szerződésben. Mindenképpen készíts fotókat, amikor átveszed a járművet a kölcsönzőnél, így szükség esetén bizonyítani tudod, hogy a rendellenesség már az átvételkor is fennállt. Ne felejtsd el feljegyezni az üzemanyagszintet és a futásteljesítményt sem.
  • Ne felejts el tankolni, mielőtt visszaadod a járművet, vagy győződj meg arról, hogy az üzemanyagszint megegyezik az indulási szinttel. Ennek hiányában az ügynökség magas árat számíthat fel a hiányzó literekért. Kár lenne érte, igaz?

További kérdések

Bérelhetek autót a "fiatal sofőr" díj nélkül?

Érdeklődd meg, Magyarországon van-e olyan autókölcsönző, amely felár nélküli bérlést kínál fiatal sofőrök számára.

Fiatal sofőrként lehet kaució nélkül autót bérelni?

A legtöbb kölcsönző a bérléskor zárol egy összeget a kártyán: így biztosítja, hogy a jármű jó állapotban kerüljön vissza hozzá. Ez a gyakorlat a legelterjedtebb, és nagyon ritka az olyan ügynökség, amely nem kér kauciót.

Hogyan találhatok fiatal sofőrre vonatkozó, korlátlan km-használatot tartalmazó autóbérlést?

A korlátlan km-használat opcióval rendelkező kereskedelmi kisteherautó bérlése a leggazdaságosabb megoldás, ha hosszú utazást tervezel. A Liligón a bérlési feltételek (indulási város, dátum és időpont) megadásával kereshetsz, majd bejelölheted a „kereskedelmi kisteherautó” és a „korlátlan km-használat” szűrőket. Csak olyan ajánlatokat fogsz látni, amelyek megfelelnek ezeknek a kritériumoknak.

Milyen biztosítást kell kötni egy fiatal sofőr által bérelt autóra?

Fiatal sofőr esetén nem kell külön biztosítást kötni, a felelősségbiztosítás mindig benne van a bérlési szerződésben, ahogyan az európai ügynökségeknél a „személyi sérülés” garancia is. Figyelj az önrész összegére, amely fiatal sofőrök esetében akár jóval magasabb is lehet. A bérbeadó jellemzően felajánlja, hogy ezt az önrészt további biztosítással csökkenti, amely a bérleti díj teljes összegéhez hozzáadódik.